Powrót
2017-07-19

48 Rajd KGHM Polska Miedź

Tradycją poprzednich lat i w tym roku 50 osobowa reprezentacja naszej spółki, wzięła udział w Rajdzie pod patronatem KGHM Polska Miedź. Tegoroczna trasa rajdu wiodła malowniczymi szlakami Sudetów Zachodnich i miała swoją metę w Świeradowie Zdrój. Weryfikację uczestników pod względem stanu zdrowia, umożliwiającego wielogodzinną marszrutę przeprowadził Piotr – wieloletni kierownik naszej drużyny – miłośnik gór i propagator aktywnego spędzania czasu na górskich szlakach.
Zaopatrzeni w mapy, latarki, wygodne buty i doskonały humor, rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od Czesko-Niemieckiej Szwajcarii w miejscowości Mezni Louka. Jest ona nie tylko częścią wyjątkowo malowniczego parku krajobrazowego ale także domem dla chronionych roślin i zwierząt takich jak czaple, nietoperze i muflony. Po trzech godzinach spaceru szlakiem prowadzącym przez głębokie doliny, stawy i skalne miasta, dotarliśmy do rzeki Kamienica. W tym miejscu rozpoczęliśmy spływ łodziami. Niespieszny rejs po rzece otoczonej pionowymi ścianami piaskowych skał jest atrakcją samą w sobie, jakiej próżno szukać w polskim sąsiedztwie. Z tego malowniczego zakątka udaliśmy się do Gościńca pod Bukówką, a tam przy wieczornym grillu powitał nas Duch Gór - Karkonosz. Nowicjuszy pasował na rajdowych turystów tymi słowy:

Za to że poezję w górach czujesz

Zwinnie po trasach rajdowych prujesz

Za marsz na skróty i wędrówkę szlakiem

I za włóczęgę z pełnym plecakiem

Twoje zasługi są oczywiste

Za to pasuję Cię na turystę

Każdy pasowany otrzymał na pamiątkę certyfikat. Drugi dzień rozpoczął się od przejazdu do miejscowości Prachowskie Skały w Czechach. Główną atrakcją tego dnia stało się zwiedzanie ruin zamku Trosky. Dzień pełen emocji zakończyliśmy gawędą  i wymianą wrażeń przy ognisku. Wszystko, co dobre – szybko się kończy. Ostatni dzień naszej wędrówki rozpoczął się wczesną pobudką, śniadaniem i wyjazdem do Bukowca. Wędrując przez  Mrowiec dotarliśmy do Mysłakowic, a następnie do Świeradowa Zdrój, gdzie przewidziano spotkanie wszystkich drużyn i uroczyste zakończenie rajdu.

Wyjątkowo piękna pogoda, atrakcyjna trasa, doskonała organizacja i miłe towarzystwo na długo pozwolą zachować nam w pamięci 48 rajd KGHM Polska Miedź i z niecierpliwością czekać na kolejny.