2017-06-12

Dzień Dziecka

Jest taki dzień w roku, w którym każde dziecięce marzenie ma szansę się spełnić. W dn. 10 czerwca 2017 r. zarząd spółki Mercus z okazji Dnia Dziecka zaprosił naszych milusińskich do spędzenia dnia pełnego atrakcji we Wrocławiu. Nasze pociechy rozpoczęły dzień od pobytu w Akademii GOJUMP. Tam czekał na nie zestaw niebanalnych zajęć prowadzonych przez trenerów personalnych w dziedzinie gimnastyki, akrobatyki i fitnessu. Skoki, przewroty i salta na trampolinach pozwoliły naszym dzieciom wzmocnić swoje ciało, nabrać dynamiki, a tym samym wyruszyć w podróż do magicznego świata ruchu. Tam harce nigdy się nie kończą, a radość i zabawa wypełniają nie tylko czas ale i serce.  

Po tak intensywnym wysiłku przyszedł czas na małe co nieco, w celu regeneracji sił.
I chociaż nie wszyscy rodzice byliby zadowoleni – to dzieci były zachwycone przekąską
w postaci pizzy i słodkim deserem.

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis było kolejnym punktem naszej wycieczki. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce. Różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki, modele oraz ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Zwiedzanie Hydropolis rozpoczęliśmy od projekcji na ekranie 360 stopni, opowiadającej o powstaniu wody na Ziemi. Następnie podążaliśmy wzdłuż zamkniętego w podłodze strumienia wody przechodzą przez kolejne stref, poświęcone m.in. tajemnicom, jakie kryją w sobie głębiny rzek, jezior, mórz i oceanów. Widzieliśmy jedyną na świecie replikę batyskafu Trieste, który w 1960 roku zanurzył się w Rowie Mariańskim, a także kopię rzeźby "Dawid" Michała Anioła, symbolizującą człowieka jako organizm w dużej mierze składający się z wody.

Dzień ten miał w sobie wyjątkowy czar. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym powodzeniem,  a opiekunowie na równi z dziećmi bawili się i śmiali dając upust energii. Do zobaczenia za rok!